חיפוש
לחיפוש משרות

איזור אישי

דרושים לפי תחומים

דרושים לפי אזור

דרושים לפי מילות מפתח

דרושים לפי חברות

משרות בלעדיות

דרושים ללא קובץ קו"ח

כניסה לסוכן המשרות

הרשמה לסוכן המשרות

משרות אליהן פנית

משרות מסומנות

משרות חמות

חברות מגייסות

teleperformance סנטר נכסים Ramot Fishman Holdings

חברת One1 – עוזרים לעובד לעזור לעצמו / הילה יעקובי

חברת One1 היא אחת מחמש חברות ה-IT הגדולות והמובילות בישראל.
One1 מספקת ללקוחותיה פתרונות מקצה לקצה ומגוון רחב של שירותים, החל משירותי חומרה, דרך פתרונות תוכנה, CRM ,ERP, מסד נתונים, תשתיות ושירותי אינטגרציה, ועד לפיתוח מוצרים ייחודיים על פי צרכי הלקוח.
One1 היא חברה ציבורית, שהוקמה לפני כ- 35 שנים, ומעסיקה כיום כ- 1,300 עובדים.
שוחחנו עם יואב ברוך, סמנכ"ל חטיבת היועצים וההדרכה של החברה, על השינוי שעבר תחום משאבי האנוש בשנים האחרונות, על המגמות בתחום הגיוס בהייטק, על האתגר בשימור עובדים, על יתרונותיה של חברת One1 כאחת החברות המובילות בתחומה, וכיצד מתורגמים יתרונות אלו לטובתם של העובדים בחברה.

מהו המבנה הארגוני של חברת One1 ומהם תחומי הפעילות של החברה?
החברה מתמחה במספר תחומים:
One1 ERP- מתמחה במערכות ERP מקומיות ש-One1 פיתחה. פעילות ה-ERP כוללת בתוכה את כל מקצועות המיחשוב ב-ERP - מדריכים, בודקים, מיישמים ופרוייקטים.
One1up - אחראית על הובלת יישומי Oracle Application בישראל ובפריסה בינ"ל, וכן על פרויקטי אבטחת מידע ושרידות ארגונית.
One1 Systems - מתמחה במתן מענה ותמיכת חומרה ואחראית על פרויקטי תשתית בתחום המחשוב העסקי.
חטיבת התוכנה - עוסקת בייצוג ושיווק מגוון מוצרים של החברות הגדולות בשוק, ומספקת פתרונות
בתחום ה-CRM, ה-BI וה- DWH.
אנטרופי - המתמחה בתחום ניהול סיכונים.
חטיבת היועצים וההדרכה - מספקת מגוון שירותים בתחומי תשתיות IT ותוכנה, וכן אחראית על
פעילות ה- Offshore. החטיבה מספקת כוח-אדם איכותי בסביבות מגוונות, כגון: C++ ,oracle ,Java ,cobol ,MF ,dot-net ועוד.

מהו שוק הלקוחות של החברה?
לחברה יש למעלה מ-1,000 לקוחות מתחומים וממגזרים שונים, ביניהם: מוסדות פיננסיים הכוללים בנקים וחברות ביטוח, חברות הייטק ותקשורת, חברות סטארט-אפ וארגונים ממשלתיים-ציבוריים, ביניהם משרדי ממשלה, חברת החשמל, ארגונים צבאיים וכו'.


יואב ברוך, סמנכ"ל חטיבת היועצים וההדרכה של החברה

כיצד בא לידי ביטוי מגוון הפעילויות הרחב של החברה בהיבט הגיוסי?
אנו מגייסים לשורותינו קשת רחבה של נושאי תפקידים טכנולוגיים, ביניהם: אנשי בדיקות תוכנה, מהנדסי תוכנה, תוכניתנים במגוון רחב של טכנולוגיות, מיישמים, אנשי הדרכה, תמיכה והטמעה, מנתחי מערכות, מנהלי פרויקטים, אנשי תקשורת, סיסטם ואבטחת מידע. במילים אחרות, אנחנו נותנים מענה לכל פרופיל המצוי בשוק. צוות העובדים שלנו חולש כיום על מירב הפעילויות בעולם מערכות המידע וזה כולל התמצאות מבחינת ידע בכל פלטפורמה טכנולוגית ובכל סביבות העבודה. זהו יתרון מאוד משמעותי שנובע כתוצאה ישירה מגודלה של חברת One1, ומתורגם כיתרון לעובדי החברה.

מהו המבנה הארגוני של חטיבת היועצים וההדרכה?
חטיבת היועצים מורכבת מכ-400 אנשי מקצוע המספקים ללקוחות מגוון שירותים בעלי ערך מוסף גבוה בתחום
ה- IT והתוכנה. המבנה הפנימי בתחום היועצים הוא מבנה מגזרי – מגזר ההייטק, המגזר הציבורי, המגזר הפיננסי וסטארט-אפים.
החטיבה בנויה באופן המאפשר לשמר ולפתח תחומי ידע. בחברה ישנם עובדים שהם בגדר אוטוריטות
טכנולוגיות - מומחים המובילים מקצועית בתחומים הרלוונטיים.
בתחום תשתיות ה- IT והפיתוח אנו מציעים פתרונות בתחום הייעוץ וכן פתרונות SLA מלאים. החטיבה מציעה התמחות בשפות תוכנה וסביבות טכנולוגיות מובילות, ביניהן: Java, Dot-Net Oracle ועוד.
בתחום המערכות הארגוניות אנו מציעים אנשי פיתוח, מיישמים ומנהלי פרויקטים מן השורה הראשונה, במגוון גדול של פרויקטים ארוכי טווח בתחום ה- ERP- SAP.
שוק ההדרכה נחלק לשני סוגי פעילויות: תחום ההכשרות, ולצד זה - שירות של הדרכה והטמעה ללקוחות. לקוח שמטמיע מערכת, צריך לבצע תהליך של הדרכה והטמעה מובנה, שכולל מתודולוגיה סדורה, שבנויה גם על תהליכים של הדרכה והטמעת משתמשים. יש לנו עשרות מדריכים שנמצאים בפרויקטים אצל לקוחות. במרכז להטמעה והדרכה שהוקם לאחרונה אנו מציעים אנשי הדרכה מובילים בארץ, בקשת רחבה של טכנולוגיות מובילות בשוק.

כיצד מתורגם גודלה של החברה ליתרון עבור העובד?
אנחנו בית תוכנה, וככזה אנחנו מנסים ומצליחים לתת יתרונות רבים לעובדים שלנו. ההיבט המרכזי הוא הגב המקצועי שאנחנו נותנים לעובדים שלנו, הן בתחום של הכשרות, והן בהתמחות ותמיכה מקצועית. לשיטתנו, מעבר לשאיפה שהעובד ירגיש טוב, ובבית, ההיבט המקצועי והפיתוח האישי הם הגורמים המרכזיים בהתנהלות שלנו מול העובדים.

איזה ביטוי מקבלות האמירות הללו ברמה האופרטיבית?
בכל שבוע מתקיימת אצלי ובאחריותי ישיבת ניודים, בה אנחנו בודקים את מי מהעובדים ניתן להעביר ואת מי ניתן לקדם. אנחנו בתהליך פיתוח מסלול הכשרה שישלים לעובדים לא רק את הידע המקצועי, אלא גם את הידע האקדמי, אנו נמצאים בעיצומו של תהליך הערכת עובדים במהלכו אנחנו יושבים עם כל עובד ויחד איתו מסמנים יעדים, סוקרים את השנה החולפת ומתכננים את ההמשך – להיכן הוא רוצה להגיע, וכיצד אנחנו יכולים לעזור לו. הסלוגן שלנו הוא –One1 Home for IT מבחינת הלקוח, אבל אנחנו מכוונים את זה גם לעובד – אנחנו רוצים שהוא ירגיש בבית.

מה מייצר את תחושת ה"בבית" לדעתך?
קשר אישי והגדלה מקסימלית של האינטראקציה בין המנהל לעובד. כדי להרגיש בבית, העובד צריך לראות את המנהל שלו ולהרגיש קשור ושייך לחברה. במציאות בה אנחנו נמצאים, העובדים מכירים את השוק היטב, התחרות גדולה מאוד ואנחנו מחוייבים לעמוד בתחרות הזו. זה לא מתחיל ונגמר באירוע שאנחנו עושים, או בסופשבוע לעובדים וזהו. לדעתי גם העובדים היום לא מחפשים רק את זה.

מה הם כן מחפשים?
העובדים רוצים לדעת שהם מטופלים כמו שצריך, הם רוצים לדעת שהם נמצאים בארגון שיתמוך בהם בשעת הצורך, ארגון שדואג לאופק שלהם, המקצועי והאישי. לנו ב-One1 יש יכולת לנצל הן את הגב המקצועי והן את הפיננסי, ולתרגם אותו לתועלתו הפרטית של העובד.

מהם היתרונות שאתם מציעים לעובדים, בהשוואה למתחרים שלכם?
תכנון הקריירה, המגוון התעסוקתי והעובדה שאנחנו בית תוכנה, הם יתרונות מאוד בולטים לעומת המתחרים שלנו. בשוק ה-IT יש 4-5 שחקנים גדולים והרבה שחקנים קטנים, אנחנו מנצלים את יתרון הגודל שלנו באופן מאוד משמעותי, ולצד זה, אנחנו משתדלים לספק את התחושה האישית, בכל הרמות.

כיצד מספקים את התחושה האישית בארגון כה גדול, שעובדיו מפוזרים ברחבי הארץ?
אנחנו מקפידים על הדברים הקטנים. אני טוען שאלוהים נמצא בפרטים, הנסיעה שלי ושל הצוות שלי לירושלים בחנוכה עם סופגניות לעובדים שנמצאים בירושלים, יש בה אמירה, ואת האמירה הזאת אנחנו מחזקים כל הזמן. המוטו שלנו הוא – המנהל הוא זה שרץ לירושלים עם הסופגניות, אנחנו לא מאצילים סמכויות במה שקשור לעובדים.
המבנה הארגוני שלנו תומך בזה. לדוגמא: בתחום היועצים, המבנה המגזרי משמעו, שלכל 40-50 עובדים יש מנהל שאחת לשבוע וחצי-שבועיים מגיע לבקר אותם באתר, לראות מה שלום העובדים ולדאוג לצרכיהם. אנחנו שומרים על קשר רציף עם העובדים.

כיצד היית מתאר את יחסה של הנהלת החברה לעובדיה?
בראייה שלנו – יש לנו שני סוגים של לקוחות – לקוח חיצוני ולקוח פנימי. אנחנו מתייחסים לעובדים כאל לקוחות, ומבינים שאם אתה לא מצליח לגרום ללקוח הפנימי שלך להיות מרוצה, אתה בבעיה. אנחנו גדולים מאוד, אך משתדלים להתנהג כמו קטנים. אנחנו משתדלים לא לייצר מנגנונים מסורבלים שמרחיקים את האינטראקציה בין המנהל לעובד, ומנסים לעשות שילוב בין שני היבטים - מצד אחד להביא לידי ביטוי את כל היתרונות שיש לחברה גדולה - ניוד, ניהול קריירה, ניצול הגודל והקשרים, מגוון טכנולוגי רחב ואפשרויות הקידום, לצד דברים שבראייה של העובד הם הכי בנאליים - הקשר הפשוט עם המנהל. בכל הקשת הניהולית שלנו, המנהל הוא קרוב, נגיש, ישיר והדלתות פתוחות תמיד.

אילו יתרונות מציעה חטיבת היועצים וההדרכה של One1 ללקוחותיה?
המודלים שאנחנו מציעים היום בתחום של היועצים, ההדרכה וההשמות, הם מאוד מגוונים וזה אחד היתרונות הגדולים שיש לנו. אנחנו מאמינים שככל שאתה מגדיל את קשת הפתרונות, אתה מהדק את הקשר שלך עם הלקוח. יצרנו מצב בו היום אנחנו יודעים לתת לארגונים הגדולים את כל הפתרונות בתחום המשאב האנושי בתחום ה-IT. בתחום ההדרכה, אנחנו הולכים למהלך של הקמת מערך הדרכה והכשרה בתוך החברה.

האם בכוונתכם להשתמש בכוחות המצויים בתוך החברה לצרכי הדרכה?
בהחלט. אני רואה בזה קידום משמעותי. המושג "מכל תלמידי השכלתי" בהייטק, הוא מאוד חזק. ברגע שאתה צריך להדריך אחרים, אתה עצמך הופך ליותר מקצועי. מעבר ליכולת לאפשר לעובד להרוויח יותר כסף, אנחנו נותנים לו ערך מוסף מאוד משמעותי, מבחינת המיקום שלו במגזר בו הוא פועל.

באיזה אופן מתורגמת פעילות ההדרכה לקידום העובד?
אנשים מתקדמים קודם כל כי הם רוצים לקדם את עצמם. המטרה היא לתת לעובדים אפשרות להתפתח הן בהיבט המקצועי והן מבחינה תפקודית. בתחום הקריירה בהייטק, בשלב מסוים מגיע כל עובד לצומת בה הוא צריך להחליט האם הוא רוצה להיות יותר טכנולוג או יותר מנהל, או לחילופין להתפתח בצורה רוחבית לכיוון אחר, למשל לתפקיד הדרכה והעברת ידע.
בצומת הזו אנחנו רוצים לתת לעובד את כל קשת האפשרויות, הן בהיבט המקצועי והן בהיבט הניהולי, כולל אופציה לבצע תהליך של הסבה מקצועית.

כיצד היית מתאר את השינוי שעבר תחום משאבי האנוש בשנים האחרונות?
בשלוש השנים האחרונות היה שינוי דרמטי בהתנהלות משאבי האנוש ומערך הגיוס. היום הרבה דורשי עבודה מבררים עלינו פרטים, בעיקר באינטרנט, אבל לאו דווקא באתר של החברה. המועמדים מגיעים מוכנים, הם מכירים את החברה, יודעים במה היא עוסקת, מכירים את הפרוייקטים שלה, יודעים עם מי הם נפגשים, מי המנהל, מה הרקע שלו וכו'. היום הכל נגיש.
העובדה הזו מהווה שינוי מאוד משמעותי.

האם זה מקשה על המנהל המגייס, או מקל?
לנו זה עוזר מאוד בתהליך. אנחנו קוראים לזה "בינגו". בינגו משמעותו שגם העובד מצא את מה שהוא חיפש וגם אנחנו מצאנו את העובד המתאים. היכולת להגיע לבינגו כזה עולה כשהעובד מגיע מוכן וכשאנחנו יודעים בדיוק מה אנחנו מחפשים. אנחנו הרבה יותר קרובים לבינגו היום, כי אנחנו הרבה יותר יעילים וממוקדים.

כיצד זה משפיע על היחסים בין מערך הגיוס למועמדים?
קודם כל זה מעניין ומאתגר משום שאנשים מגיעים מוכנים וזה דורש בדיקה של מה שיותר פרטים בכדי לבצע את ההתאמה. יש לנו צוות של מגייסות שהן מקצועיות ברמה בלתי רגילה. 80% מעבודת הסינון נעשית בראיון הטלפוני שהן עורכות. עוד לפני הראיון המקצועי, לפני שאנחנו בודקים את היכולות המקצועיות, אנחנו עורכים ראיון אישיותי. לצוות הגיוס, תחת ניהולה של מיכל משיח - מנהלת הגיוס, יש חשיבות מרובה בתהליך כולו.

אילו ביטויים מקבל השינוי שעבר מערך הגיוס בשנים האחרונות?
אני בתחום הזה כבר 14 שנים ואני זוכר תקופות אחרות. היום, אחוז השגיאות קטן בצורה משמעותית, בגלל מערכות הגיוס, המיון והגדרת דרישות שהיא הרבה יותר ספציפית. מדובר בשינוי דרמטי. כל התחום הזה התמקצע מאוד. לפני שנתיים, כשהיה צריך לגייס, היינו מפרסמים מודעה בעיתון, מועמדים היו שולחים קו"ח ומשם מתקדמים. היום זה לא עובד ככה. היום אנחנו הרבה יותר מכווני משימה, ושיטת העבודה השתנתה. האתגר הוא הרבה יותר גדול היום, יש תהליך טבעי של התמקצעות ואני מברך על זה, כי זה מקטין את מספר הטעויות.

האם השינוי הזה ניכר גם בעובדי ההייטק?
עובד בהייטק היום צריך להיות מרוכז מאוד בפיתוח האישי שלו. הפיתוח האישי מתחיל בלסמן מטרה, ואנחנו תומכים בעובד בכדי שיגיע לאותה מטרה. עובד שלא דואג לעצמו בהיבט הזה, נשאר במקום. אנחנו עוזרים למי שרוצה לעזור לעצמו, זה שם המשחק.

כיצד אתה תופש את תפקידך כמנהל חטיבת היועצים וההדרכה בחברת IT?
ההתמחות שלי ושל כל המנהלים בחטיבת היועצים וההדרכה - היא לטפל באנשים. זה שם המשחק בתחום בו אנחנו פעילים כחברת שירותים. הטיפול במשאב האנושי על כל המשתמע מכך, הוא חלק מרכזי ומשמעותי ביכולת שלך לתת מענה ללקוח בכל נושא. אתה יכול לפתח ידע מדהים בתחום מסויים, אבל ברגע שעובד הולך, רוב הידע הולך איתו ולא יעזור באילו מערכות ניהול ידע נשתמש. לכן, שימור העובד והידע הופכים להיות האתגר המרכזי בחברות כמונו, וזאת בייחוד לאור העובדה שהשוק הופך יותר ויותר להיות "שוק של עובדים".

האם החברה מצליחה לשמר עובדים בתקופה הנוכחית בעולם ההייטק?
יש תחלופה, כמו בכל מקום, אבל בשנה האחרונה הצלחנו לצמצם אותה באופן משמעותי. זו הצלחה שנובעת מהצעדים שהחברה נוקטת. מבחינתנו עובד שעוזב, זו תקלה חמורה. זה משהו שלא אמור לקרות. מאידך, לשמחתנו, העובדים הולכים איתנו הרבה שנים.

מהו תמהיל העובדים בחברה?
יש לנו בחברה מגוון רחב של עובדים. מבוגרים, צעירים ועד עובדים ותיקים שהולכים עם החברה שנים רבות. במסיבת החברה האחרונה העניק המנכ"ל אודי וינטראוב תעודות הוקרה לעובדים שעובדים בחברה כבר 25 שנה. זו תעודה שאומרת מבחינתנו משהו על החברה, כי אנחנו לא מסתכלים על עצמנו כמעסיק לשנה, גם לא לשנתיים. בחטיבת היועצים, אחוז האוכלוסיה הבוגרת – בני 40 ומעלה, גדל באופן משמעותי בתקופה האחרונה, זה מפתיע.

כיצד אתה מסביר את זה?
במסגרת תפקידי למדתי שעולם ההייטק הוא אטרקטיבי לא רק לצעירים, אלא גם למבוגרים. הכל תלוי בתהליכי למידה ובמוטיבציה.

מהם היתרונות בהעסקת עובדים יותר מבוגרים?
אנשים יותר מבוגרים מייחסים חשיבות אחרת ליציבות התעסוקתית. בהשוואה לצעירים שזה עתה סיימו לימודים באוניברסיטה ומחר אולי ירצו לטוס לטיול בחו"ל, עובד יותר מבוגר הוא יותר יציב, מבין היטב את המשימה שלו ואת המחוייבות שלו לפרוייקט. זו מגמה שהולכת וגוברת ואני רואה אותה מאוד בחיוב. מנסיוני, וניהלתי מאות עובדים בעברי, עובדים מבוגרים הם אנשים ששיקול הדעת שלהם והדברים שמניעים אותם משמעותיים מאוד ומשפיעים על מגוון רחב של נושאים בעבודתם.

האם העסקת עובדים מבוגרים משפיעה על תדמיתה של החברה?
אני רואה בזה סממן להצלחה של ONE1 שיש לה עובדים ותיקים שהולכים עם החברה שנים כה רבות. זה לא עומד בסתירה להיותה של החברה צעירה, דינאמית, מתקדמת, שקולטת לתוכה גם הרבה מאוד חבר'ה צעירים.

מהו האופק של חברת ONE1?
אנחנו מתכוונים להמשיך ולשמור על המומנטום של הצמיחה והגידול, גם האורגני וגם הלא אורגני. מבחינתי, הרחבת קשת השירותים בתחום של – הדרכה, הטמעה, הקמת מכללה, אלו דברים שיקרו במהלך השנה הקרובה. בעבר בכל ארגון היה איש מחשבים אחד וכל השאר היו משתמשים, היום כמעט כל משתמש בארגון הוא "איש מחשבים". השוק עבר מהפך, כל הארגון הופך להיות מבוסס מערכות מידע. זה מחייב אותנו להיערכות ולאסטרטגיות חדשות, ועבורנו זהו אתגר בלתי רגיל ופוטנציאל גדול. אנחנו מתכוונים לתת את כל מה שארגון צריך בתחום מערכות המידע, כאשר ההתמחות שלנו היא בפן האנושי, על כל מרכיביו.
מעבר לכך, כבר היום חלק משמעותי מפעילותה של החברה נעשה בחו"ל - בבולגריה וברומניה. פעילות
ה-Offshore המנוהלת בחטיבת היועצים הופכת את חברת One1 לחברה בינ"ל אשר רואה לנגד עיניה את התפתחות המשק, הן בשוק הישראלי והן בשוק הבינ"ל.

ולסיום, תחזית - כיצד יתפתח להערכתך תחום הגיוס בעולם ה-IT?
בתחום הגיוס בכללותו, ההתמחות הופכת ליותר משמעותית. ההתמחות בנושא יועצים בעולם ה-IT, הולכת ונהיית יותר ספציפית ויותר מעמיקה והיום יש פחות מקום לחברות שלא מתמחות בתחום הזה. חברות גדולות ימשיכו להוביל את התחום הזה. אני מאמין שמגוון הפעילויות יתרחב והדבר יעצים את חשיבותו של המשאב האנושי בעולם ה-IT. הדבר החשוב מבחינתי הוא שכל עובד יוכל לקבל את העזרה, אך זה מותנה בכך שהוא ידע לאן וכיצד הוא רוצה להתקדם.
אנחנו עוזרים לאלו שעוזרים לעצמם. לאלו שהם מספיק בהירים לגבי רצונותיהם ויש להם את האנרגיות הפנימיות בכדי לדחוף ולהתקדם. בשירותי ה-IT שם המשחק הוא אנשים.


לכתבה באנגלית  

 
חיפוש עובדים Jobnet דרושים - חיפוש עבודה גיוס עובדים לימודי מקצוע קורות חיים הצהרת נגישות
Facebook Google+ Linkedin