חיפוש
לחיפוש משרות

איזור אישי

דרושים לפי תחומים

דרושים לפי אזור

דרושים לפי מילות מפתח

דרושים לפי חברות

משרות בלעדיות

דרושים ללא קובץ קו"ח

כניסה לסוכן המשרות

הרשמה לסוכן המשרות

משרות אליהן פנית

משרות מסומנות

משרות חמות

חברות מגייסות

AC נכסים Fishman Holdings teleperformance סנטר נכסים

סיפור הצלחה - אביב גולני, מתאם שיווק, TNT Express / הילה יעקובי

אביב גולני, 34, נשוי ואב לתינוקת, בעל תואר ראשון בתקשורת שיווקית, החל לעבוד כמתאם שיווק בחברת TNT Express ביולי אשתקד. ל-TNT הגיע לאחר שעבד במשך שנתיים במשרד ליח"צ ואסטרטגיה שיווקית. לאחר שנתיים, החליט לעזוב ולחפש מקום עבודה בו יוכל להתקדם, ובמקביל, מקום שיכבד את חייו הפרטיים. הוא מצא את מה שחיפש, באמצעות ג'ובנט, בחברת TNT Express

במה עוסקת TNT Express?
TNT Express היא חברה בינ"ל, הולנדית במקורה, העוסקת בבלדרות אקספרס ושילוח בינ"ל. החברה היא אחת מארבע חברות השילוח המובילות בארץ ובעולם. הסניף הישראלי שלה, הכולל את משרדי המטה ומרכז ההפצה, נמצא באזה"ת של לוד. לקוחות הסניף הישראלי הם לקוחות עסקיים בעיקר.

קארן אקטע, מנהלת מש"א, מוסיפה:
ב-TNT העולמית מועסקים כ- 170 אלף עובדים בכאלף סניפים, הפזורים בלמעלה ממאתיים מדינות ברחבי העולם. בסין לבדה מועסקים כ- 17 אלף עובדים. בסניף הישראלי, הצנוע יחסית, מועסקים 140 עובדים, כולל השליחים וכולל עובדי משמרות במחלקת התפעול. הסניף הישראלי הוקם לפני עשר שנים.

אביב, מהי מהות תפקידך בחברה?
הגדרת התפקיד היא מתאם שיווקי. בפועל אני אחראי על כל פעילות השיווק של TNT, החל בשיווק פנימי - הפצה של מידע פנימי בתוך החברה, יידוע של כל המחלקות לגבי פעילויות שיווק שונות, וכלה בפעילות שיווקית אל מול הלקוחות, הכוללת העברת מידע באמצעות ניוזלטר, אחריות על תכני אתר האינטרנט, וכמובן כל התחומים הקלאסיים של שיווק - הפירסומים, יחסי הציבור וניהול של קמפיינים ומבצעים ללקוחות. בנוסף, התפקיד שלי כולל גם שיווק של נושאים חברתיים.

איזו פעילות שיווקית מתקיימת בהקשר של נושאים חברתיים?
TNT עוסקת בנושאים רבים הקשורים לאחריות חברתית ושמירה על הסביבה.TNT שותפה במיזמים חברתיים כגון תוכניות סיוע של האו"ם, גיוס כספים, פעילויות עם גופים בינ"ל, ויוזמות הקשורות לשימור הסביבה. האחריות החברתית היא אחד היעדים ש-TNT העולמית לקחה על עצמה, ואני אחראי על ההיבטים השיווקיים של הפעילות הזו בארץ.


אביב גולני במשרדי חברת TNT Express

במה עסקת לפני שהגעת ל-TNT?
בעבודה הקודמת במשרד יחסי הציבור, עסקתי בין השאר בנושאים הקשורים באסטרטגיה תקשורתית ותכנון שיווקי, כך שבאתי לכאן עם נסיון מסויים בתחום השיווק, ונסיון רב בתחום יחסי הציבור. 

מה הוביל אותך להחלטה לחפש מקום עבודה חדש?
החלטתי לעזוב את החברה הקודמת מכמה סיבות; בעבודה הקודמת עסקתי בעיקר בתחום יחסי הציבור ורציתי להתמקצע בתחום השיווק. מעבר לזה, רציתי להתנסות בעבודה שהיא מהצד של הלקוח ולא של נותן השירותים. המקום הקודם בו עבדתי היה משרד לא גדול, שלא ראיתי בו אפשרויות לקידום מקצועי ואישי, ובנוסף, הוא לא ענה על ציפיות השכר שלי.

איזו משרה חיפשת?
חיפשתי משרה בתחום השיווק והפרסום. התמקדתי בתחום השיווק בחברה מסחרית, בייעוץ שיווקי, ובמשרדי פרסום.

כיצד ניהלת את תהליך החיפוש?
את תהליך החיפוש ניהלתי לאורך זמן לא קצר. בחלקו החיפוש היה יותר רציני ואינטנסיבי, בחלקו פחות. במהלך החיפוש נולדה בתי, והדבר דירבן אותי להאיץ את התהליך. ניהלתי את החיפוש לבדי, לא באמצעות חברות השמה באופן ישיר. החיפוש התנהל בעיקר באינטרנט, בעיקר באתר הדרושים ג'ובנט, אותו הכרתי מהפעם הקודמת בה חיפשתי עבודה. הכרתי את האתר, התחלתי לחפש דרכו ובאיזשהו שלב מיקדתי את עצמי בעיקר לג'ובנט, כי ראיתי שהוא מציע לי את המגוון הגדול ביותר של משרות שהיו רלוונטיות עבורי, כל זאת, בחינם. באמצעות ג'ובנט נוכחתי שאני מגיע לתוצאות הטובות ביותר. ההעדפה שלי מלכתחילה היתה לפנות ישירות לחברות.

מדוע העדפת לפנות לחברות באופן ישיר ולא באמצעות חברות השמה?
אני מאמין שפנייה ישירה למעסיק הפוטנציאלי, מביאה תוצאות טובות יותר מאשר תיווכים ותהליכי סינון. איכשהו הרבה פעמים חברות השמה חושבות שהן יודעות יותר טוב ממך מה טוב לך. אני מאמין בקשר ישיר ולא דרך תיווכים למיניהם. קשר ישיר הוא תמיד נוח יותר, מאפשר לך להציג את עצמך בצורה טובה יותר ולהשאיר רושם שהוא אמיתי יותר.

כיצד הגעת בסופו של דבר ל- TNT Express?
ראיתי מודעה של החברה בג'ובנט ופניתי אליהם. הם חזרו אלי די מהר ולאחר ראיון טלפוני, זומנתי למספר ראיונות פרונטאליים. לאחר הראיונות הם התקשרו והודיעו לי שהתקבלתי.

האם נשארת לעבוד בחברה הקודמת במהלך החיפושים?
התפטרתי מהעבודה לפני כן, אך בסופו של דבר, המעבר שלי היה מעבודה אחת לעבודה שניה. ההחלטה שלי לעזוב את העבודה הקודמת לא היתה קשורה למציאת עבודה אחרת, אלא החלטה שנבעה מההבנה שצריך לקחת סיכונים בחיים, כי זה מה שמאפשר לך בסופו של דבר להתקדם.

איך קיבלו אותך ב-TNT?
קיבלו אותי יפה מאוד. הייתי מאוד מופתע מקבלת הפנים פה, בין היתר מפני שמקום העבודה הקודם שלי היה משרד קטן ולא מאוד מאורגן. כשהגעתי ל-TNT הציגו בפניי תכנית הכשרה מסודרת, קיבלתי מיידית את כל הציוד הנדרש, שום דבר לא היווה בעיה והכל היה מאוד מסודר ומאורגן. מעבר לכך, מצאתי כאן יחס חם וקבלת פנים מאוד מזמינה ומקבלת. איפשרו לי את הזמן הנדרש בכדי להכיר את התפקיד ולהיכנס לעניינים בלי לחץ, ויצרו עבורי את כל התנאים הנדרשים.

כיצד התנהל תהליך ההכשרה שלך בחברה?
תהליך ההכשרה היה מאוד יסודי ומעמיק. את רובו העביר לי מנהל השיווק והמכירות, ואת חלקו האחר מחלקת משאבי האנוש ופונקציות אחרות בחברה. התהליך כלל בין היתר הצטרפות לבלדר בכדי להבין טוב יותר את העבודה שלו. בכדי לבצע את עבודת השיווק הייתי צריך להכיר לעומק את החברה ואת תחום העיסוק שלה. זה היה תחום זר לי לחלוטין, כיוון שלא עסקתי בו מעולם לפני כן.

האם אתה מגדיר את המעבר שלך ל-TNT כסיפור הצלחה?
אני מאוד מאוד מרוצה.TNT הוא מקום עבודה שתואם את מה שחיפשתי. יש פה שילוב של עבודה מאוד מעניינת ומאתגרת עבורי, חופש פעולה שניתן לי ע"י המנהלים, וגם הבנה שהעבודה היא לא כל עולמו של העובד. זה קשור לגישה הניהולית, ולהבנתי גם לגישה הכללית של TNT כחברה אירופאית במקורה.

מה מאפיין את הגישה של החברה כאירופאית במקורה?
גישה שאומרת שעבודה זה חשוב, אבל זה לא הכל בחיים. עובדים בשביל לחיות ולא חיים בשביל לעבוד. גישה שאומרת שצריך להתחשב בעובד גם מבחינת שעות העבודה וגם מבחינת המעבר שלו בין הבית לעבודה. מבחינתי זה היה מעבר מאוד קיצוני, לעומת מקום העבודה הקודם שלי, בו היתה התעלמות מוחלטת מהחיים הפרטיים שלי.

כיצד זה בא לידי ביטוי?
שעות העבודה כאן הן הרבה יותר סבירות ממה שהכרתי לפני כן. יש כאן גמישות רבה ביחס לשעות העבודה, כל עוד אתה עומד בשעות המוגדרות כמשרה מלאה ומספק את התפוקה.TNT ככלל דוגלת בגישה שהולכת לקראת העובדים עד כמה שניתן, ומאפשרת להם לשלב בין החיים האישיים לעבודה.

אתה רואה את עצמך מתקדם ב-TNT?
מבחינת מעבר בתפקידים, ב-TNT ישראל אין לי כרגע לאן להתקדם, כי מעלי יש את המנכ"ל ואת מנהל השיווק והמכירות, ואני לא רואה את עצמי מחליף את מי מהם בתפקיד הבא שלי, אבל אני כן רואה את עצמי מתפתח עם החברה. אני מאמין שכחלק מההתפתחות של TNT ישראל, תחום השיווק והתפקיד שלי בתוכו יתפתחו וייצמחו בהתאמה. בנוסף, אחד היתרונות של TNT כחברה בינ"ל היא האפשרות להתפתח לא רק בארץ, אלא גם מחוצה לה. זו בהחלט אופציה קיימת מבחינתי.

לסיום, האם יש לך המלצה למחפשי עבודה?
ההמלצה שלי היא - לנהל את תהליך החיפוש עם הרבה סבלנות ואורך רוח. הנסיון שלי הוכיח לי שבסופו של דבר הסבלנות משתלמת, וגם אם בדרך נראה לך שאתה מפספס הזדמנויות שנראות מבטיחות, בסופו של דבר, אם יש לך מספיק סבלנות, תגיע למקום הנכון, והמקום הנכון הוא לא תמיד תלוי משכורת ותנאי שכר. הקריטריון הראשון במעלה מבחינתי הוא היחס לעובד, האנשים שאיתם אתה עובד וההנהלה. כאַב טרי, אלף או אלפיים שקלים נוספים במשכורת, לא יכולים להוות פיצוי לזמן שאני יכול להיות עם המשפחה שלי. מקום עבודה המספק את התנאים האישיים והסביבתיים, שווה יותר מכל שכר.


לסיפורי הצלחה נוספים לחץ/י על כתבות תעסוקה

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך:

> מחפשים עבודה? 
>
מחפשים עובדים? 
> כתיבת קורות חיים

הצטרפו להצלחה של כולם בג'ובנט.

לכתבה באנגלית

 
חיפוש עובדים Jobnet דרושים - חיפוש עבודה גיוס עובדים לימודי מקצוע קורות חיים הצהרת נגישות
Facebook Google+ Linkedin