חיפוש
לחיפוש משרות

איזור אישי

דרושים לפי תחומים

דרושים לפי אזור

דרושים לפי מילות מפתח

דרושים לפי חברות

משרות בלעדיות

דרושים ללא קובץ קו"ח

כניסה לסוכן המשרות

הרשמה לסוכן המשרות

משרות אליהן פנית

משרות מסומנות

משרות חמות

חברות מגייסות

Ramot סנטר נכסים סופר פארם Fishman Holdings

סיפור הצלחה – עופר טאיטו, מפתח מערכות מידע, דטה קיוב בע"מ / הדס שמעוני

עופר טאיטו, 28, יליד באר שבע, סיים את לימודי התואר הראשון בהנדסת תעשייה וניהול וניצב בפני התלבטות. באזור הדרום לא מצא עופר הזדמנויות תעסוקה אטרקטיביות, לכן החליט לבסוף לעזוב את מקום הולדתו ולמקד את חיפוש העבודה באזור המרכז. לבסוף מצא עופר את תפקידו הנוכחי כמפתח BI בחברת דטה קיוב בע"מ, באמצעות אתר ג'ובנט.

על חברת דטה קיוב:
חברת דטה קיוב מתמחה בפיתוח מערכות BI ו-  Data Warehouse. החברה מייעצת, מנהלת ומפתחת פרויקטים עבור מגוון לקוחות ובכל טכנולוגיות ה- BI המוכרות כיום בשוק הישראלי, כגון PorClarity, Panorama, Business Objects ועוד. החברה מונה כ- 20 עובדים ונמצאת כיום במגמת התרחבות משמעותית.

מדוע החלטת לחפש מקום עבודה תוך התמקדות במרכז?
"בדרום ישנן מעט ההזדמנויות למהנדסים מתחילים, אשר מעוניינים להתקדם ולצמוח. אמנם בפארק התעשייה עומר ישנן חברות רבות, אך לדעתי קשה להתפתח בהן. חיפשתי את התפקיד הראשון שלי בתחום מערכות
מידע – BI, שיסלול את הקריירה שלי, ולשמחתי מצאתי אותו בדטה קיוב".  


עופר טאיטו, מפתח BI. "חברה קטנה אך בעלת השפעה"

מדוע התמקדת בתחום ה- BI?
"לראשונה נחשפתי לתחום ה- BI במהלך הלימודים, בקורס שנקרא 'מחסני נתונים'. כאשר נכנסתי למעגל מחפשי העבודה והתחלתי להתעמק בתחום מערכות המידע ובהיצע הקיים בשוק העבודה, גיליתי שהתחום נמצא בצמיחה. תיאור המשרות אליהן התחברתי, אשר תאמו את יכולותיי, היו אלו המופנות למפתחי BI. רציתי להתמחות בתחום זה שנחשב מורכב, מפותח ובעל דרישה רחבה".

היכן הפצת את קורות החיים שלך?
"חיפשתי עבודה בכמה אתרים כלליים ובחברות כוח אדם, כאשר רוב האתרים הפנו אותי כאמור למקומות עבודה במרכז הארץ. שלחתי בעיקר לחברות הייטק ובמשך חודשיים נסעתי לראיונות מהדרום למרכז. מעבר לכך, מאחר ומקום מגוריי עדיין לא היה ידוע, לא ציינתי כתובת על גבי קורות החיים. אני זוכר שנציגה מאתר ג'ובנט התקשרה על מנת לאמת עימי פרטים, וכשהבעתי רצון לעבור למרכז הציעה להעביר את קורות חיי למשרת מפתח BI בדטה קיוב". 

כמועמד ללא ניסיון, זכית להיענות גדולה מצד החברות?
"פנו אליי חברות רבות, גדולות וקטנות, ממגזר ההייטק. בשלושה ארגונים הגעתי לשלבים מתקדמים ובסופו של דבר בחרתי בדטה קיוב".

מה הכריע את הכף לטובת דטה קיוב?
"אהבתי את העובדה שמדובר בחברה קטנה אך בעלת השפעה. כמו כן, תחום העיסוק, מעגל הלקוחות המכובד ובעיקר הרמה הגבוהה של האנשים בחברה שלצידם אעבוד, מאד קרצו לי. מעבר לכך, במהלך הראיון עם מנכ"ל החברה, ראובן טל, הבחנתי שמדובר באדם משכמו ומעלה, ברמה טכנולוגית גבוהה, שממנו אוכל ללמוד ולהתמחות בצורה הטובה ביותר". 

איך עברה הקליטה שלך לחברה?
"בשלב הראשון עברתי חודש של לימוד עצמי, בעזרתם של המנכ"לים ראובן טל ואמיר ולדמן, שליוו והדריכו אותי. לאחר מכן, הוצמדתי למפתחים הותיקים למספר פרויקטים שוטפים, ולפרויקט מורכב יותר במהלכו צברתי ידע רב. כעת אני מוצב בחברת ביטוח גדולה, כחלק מצוות הפרויקט".

כיצד מתנהלת העבודה על הפרויקטים?
"במסגרת הפרויקט אנו מספקים ללקוח שירותים מקיפים שכוללים ייעוץ, אפיון, יישום, תמיכת המערכת, הדרכה, הטמעתה ועוד. התפקיד הוא אאוטסורסינג בחלקו, כך שברוב הפרויקטים אני מוצב באתר הלקוח. מזה 5 חודשים אני עובד על הפרויקט של חברת הביטוח ונמצא מדי יום בקשר ישיר עם המנהלים המקצועיים של דטה קיוב. כמו כן, מנהל פרויקט מטעמינו יושב יחד איתי ועם מפתח של חברת הביטוח".

איזו מן חברה היא דטה קיוב מבחינת אווירה ואופי?
"החברה, המורכבת מ- 20 אנשים העובדים בשיתוף פעולה מלא, משמרת אווירה חמה ומשפחתית. עוד מימיי הראשונים בחברה קיבלתי תמיכה ופרגון מהמנהלים ומהמפתחים ואני נמצא בקשר אישי עם רוב העובדים. אני מאד מרוצה מתמהיל העובדים, המורכב מאנשי מקצוע ברמה אישית גבוהה ומהתנהלותה של החברה, וכראייה לכך, צירפתי חבר טוב לחברה".

דותן נאמני, סמנכ"ל שיווק ומכירות של דטה קיוב, מספר על החברה ותחומי פעילותה.
"חברת דטה קיוב הוקמה בשנת 2002 על ידי ראובן טל ואמיר וולדמן, מומחים בתחום פתרונות בינה עסקית (BI) ומחסני נתונים. מהקמתה ועד היום, החברה ממוקדת בתחום הבינה העסקית ומחסני נתונים, ומשרתת מגוון לקוחות, כמו משרד הבריאות, משרדי ממשלה, ביטוח ישיר, אופיס דיפו, חברות הייטק ועוד".

מה היה השיקול לקבלת עובד ללא רקע וניסיון בתחום ה- BI?
"קיימת נטייה בדטה קיוב, לגייס עובדים על בסיס התרשמות ויכולות אישיות, כאשר אנו לוקחים על עצמנו את מלאכת ההכשרה וההדרכה. לדוגמא, עופר עבר מסלול לימוד, במהלכו קיבל את הכלים להתמודד עם התפקיד, באמצעות הדרכות פנים ארגוניות וכן באמצעות לימוד רציף תוך כדי הפרויקטים, עד לניהול הפרויקט באופן עצמאי. לאחר מספר חודשים, כאשר העובד צובר ידע בסיסי, הוא עובר הדרכות פורמליות. עופר למשל עבר לאחרונה קורס Design ב- SSIS בג'ון ברייס הדרכה".

עד כמה שיתוף הפעולה עם אתר ג'ובנט תורם לתהליך הגיוס שלכם?
"לדטה קיוב שיתוף פעולה ארוך טווח עם אתר ג'ובנט, כאשר אנו רואים בו אחד מכלי הגיוס היעילים ביותר. אנו זוכים לשירות מעולה לאורך כל השנה, בין אם על ידי הפרסום, אינטראקציה שוטפת או המאמצים שהאתר משקיע מעבר לפרסום, אשר מספקים לנו ערך מוסף גבוה כלקוחות שלו. עם הפנים לעתיד, אנו צופים עוד שנים רבות של שיתוף פעולה פורה".

עופר, לאחר שנה, מהי ההתרשמות שלך מהחברה?     
"במהלך השנה הנוכחית בהחלט הופתעתי לטובה מדטה קיוב. למדתי כי מדובר בחברה המהווה מרכז ידע טכנולוגי במגוון רחב של כלי בינה עסקית. לחברה ניסיון רב בתחום והיא אינה חוסכת בהכשרת עובדיה, במטרה להביא להתפתחותנו המקצועית. החברה מחזיקה בידע ומיישמת בפועל מגוון טכנולוגיות ובהן בסיסי נתונים וממשקים לבסיסי נתונים, בסיסי נתונים רב ממדיים ועוד".

האם אתה רואה עצמך מתפתח בחברה ומתקדם?
"אני שמח שניתנה לי הזדמנות להשתלב בדטה קיוב – אחת מחברות היישום הטובות בארץ, ולהתחיל פה את מסלול הקריירה שלי. יש לי בהחלט אופק מקצועי ונושאים חדשים רבים ללמוד תוך כדי העבודה. גיוון התחומים ועולמות התוכן בה הוא רחב, מה שהופך את העבודה לדינאמית ומרתקת. מעבר לזה, תחום ה- BI מתפתח ומשתדרג באופן רציף, כך שקיימות כיום גרסאות מתקדמות".

האם יש לך המלצה למחפשי עבודה?
"אני ממליץ לשמור על עקביות בעת חיפוש העבודה, כלומר, להפיץ קורות חיים באופן רציף, יומיום, ולא לחכות שהטלפון יצלצל. ליזום מפגשים עם חברות אטרקטיביות, להגיש להן קורות חיים באופן עצמאי ולעקוב תמיד אחר משרות שמתפנות. תחום חיפושי העבודה הוא מאד דינאמי, לכן אפשר לשמור על אופטימיות". 

לסיפורי הצלחה נוספים לחץ/י על כתבות תעסוקה

מחפשים עבודה? 

מחפשים עובדים? 

הצטרפו להצלחה של כולם בג'ובנט.

לכתבה באנגלית

 
חיפוש עובדים Jobnet דרושים - חיפוש עבודה גיוס עובדים לימודי מקצוע קורות חיים הצהרת נגישות
Facebook Google+ Linkedin