חיפוש
לחיפוש משרות

איזור אישי

דרושים לפי תחומים

דרושים לפי אזור

דרושים לפי מילות מפתח

דרושים לפי חברות

משרות בלעדיות

דרושים ללא קובץ קו"ח

כניסה לסוכן המשרות

הרשמה לסוכן המשרות

משרות אליהן פנית

משרות מסומנות

משרות חמות

חברות מגייסות

אלעל כצט AC נכסים סנטר נכסים

סיפור הצלחה - דפנה אריאלי, מנכ"לית, מכללת מיטב / הילה יעקובי

דפנה אריאלי מצאה את עבודתה כמנכ"לית מכללת מיטב - מבית מיטב בית השקעות - באמצעות אתר ג'ובנט.

דפנה, נשואה ואם ל-2 בנות, בוגרת משפטים ומנהל עסקים עם התמחות במימון ועו"ד בהכשרתה.
לתפקידה הנוכחי הגיעה מתחום המכללות. לפני כן עבדה 4 וחצי שנים בתפקידים שונים במכללת בילדינג מקבוצת מרכז הבניה הישראלי. בשנתיים וחצי האחרונות שימשה כסמנכ"לית המכללה.

דפנה מספרת:
"מכללת בילדינג היתה מקום חשוב עבורי ואהוב מאוד, זה היה בי"ס מבחינתי, אבל אחרי 4.5 שנים במכללה, חיפשתי את התפקיד הבא. היה לי מאוד חשוב למצוא תפקיד שיהיה מאתגר עבורי וייקח אותי לשלב הבא בקריירה שלי. החיפוש שלי לא היה אחר כותרת של מנכ"ל, מבחינתי היתה אפשרית גם משרה בגוף גדול יותר, בתפקיד יותר זוטר. מה שחיפשתי זה את הקפיצה".

על תהליך החיפוש:
"הייתי כ- 5 חודשים בבית עם הבנות שלי וניהלתי תהליך חיפוש רגוע יחסית. בתקופה הראשונה לא הייתי לחוצה למצוא עבודה. העבודה במכללת בילדינג היתה מאוד אינטנסיבית ומבחינתי זה היה נכון לקחת פסק זמן לנשום ולבלות עם הבת השנייה שלי שהיתה עדיין תינוקת".

כיצד ניהלת את תהליך החיפוש?

"החיפוש נערך בעיקר באינטרנט. במקביל, היו גם פגישות היכרות, שנבעו מקשרים, שבסופו של דבר לא הניבו תוצאות. לא הכרתי שום אתר שקשור לתחום הזה לפני כן. ערכתי חיפוש באינטרנט וכך הגעתי לאתרים בתחום חיפוש העבודה, ביניהם גם ג'ובנט. בהתחלה עבדתי עם הרבה מאוד אתרים ובסופו של דבר דיללתי ונשארתי עם 5, ביניהם ג'ובנט. היום בדיעבד אני מבינה שחבל שלא הכרתי את ג'ובנט כשחיפשתי עובדים למכללת בילדינג.
הקדשתי לתהליך הזה יומיים בשבוע. שלחתי קו"ח להרבה חברות, להרבה תפקידים וניהלתי רישום מדוייק לאן שלחתי, בכדי שאם יחזרו אלי אדע במה מדובר. עשיתי את התהליך באופן מאוד מסודר".

אילו משרות חיפשת?
"הכיוון היה משרות ניהול ומשרות בכירים, לא בהכרח בתחום של מכללות, אבל מטבע הדברים נמשכתי לשם. חיפשתי גם בתחום ההדרכה אבל לא רק. הלכתי גם לראיונות למשרות שעל פניהן נראו נהדרות ובסופו של דבר כשהגעתי לראיון הבנתי שמדובר במשרה שקטנה עלי, אבל בעיקרון, חיפשתי משרות ניהוליות בכירות, שלא מוגדרות בהן השעות באופן נוקשה. חיפשתי אנשים שמסתכלים מעבר ושמודדים אותי על פי היכולות שלי ולא על פי דקות. היה לי חשוב שבתפקיד שאמצא תהיה נגיעה וראייה עסקית. חיפשתי את הפן הניהולי-עסקי ולא התפעולי בלבד".

קיבלת הרבה פניות מחברות?
"הייתי בדי הרבה ראיונות. באחוזים מאוד גבוהים חזרו אלי מחברות ששלחתי אליהן קו"ח, אבל הייתי מאוד בררנית. מכיוון שאני הייתי זו שבחרה לעזוב את העבודה הקודמת, ועשיתי את הבחירה הזו בכדי לנהל את הקריירה שלי יותר נכון, מאוד היה לי חשוב למצוא את התפקיד שאני טובה עבורו והוא טוב עבורי. החלטתי שלא אתפשר, גם אם המחיר יהיה מספר חודשים ללא הכנסה, דבר שהקל על התהליך ואיפשר לי לעשות את הבחירות הנכונות.
התהליך היה די מייגע אבל היו פגישות שמאוד נהניתי מהן. זה בי"ס, אתה לומד מזה המון. חלקן של הפגישות היה בזבוז זמן נוראי.
אחד הדברים שנוכחתי בהם זה הצורך ביצירת אפיון מאוד מדויק להגדרת משרות. אנשים מבזבזים המון זמן יקר, גם בעלי המשרה וגם המועמדים, מפני שחלק ניכר מהמשרות אינו מוגדר באופן מדוייק".

כיצד בסופו של דבר הגעת למכללת מיטב?
"שלחתי קורות חיים למשרה של מיטב שפורסמה בג'ובנט ובעקבות כך פנו אלי ממיטב והתחיל תהליך מאוד ארוך ויסודי, שכלל מפגשים עם 5 אנשים בכירים במיטב, וכשהסתיים תהליך הראיונות, נשלחתי ליום מבחנים של 9 שעות במכון אדם מילוא.
הם רצו להיות בטוחים שהם עשו את ההחלטה הנכונה. אני מסכימה עם התהליך, אני חושבת שהוא נכון. זה יכול לדלל טעויות, זה כמובן לא מונע אותן לגמרי, אבל זה יכול למזער פיספוסים.
בתום התהליך הזה, התחלתי מיידית. ביום חמישי הודיעו לי שהתקבלתי וביום ראשון כבר התחלתי. זה היה ב-24.6. זה מרגיש הרבה יותר..."

על מכללת מיטב:
"זה מקום מקסים עם אנשים מדהימים. יש כאן צוות שבאמת רוצה ויכול ליצור ולעשות את הדברים יותר טוב. הצוות מונה 14 אנשים שיושבים פה במכללה ועוסקים בשיווק, מכירות, פרסום ותפעול. מי שבונה את מערכי ההדרכה הם מרכזים אקדמים לכל תחום, העומדים בראש צוות מקצועי מובחר של המרצים המובילים בתחומם. במכללה 2 חטיבות – קורסים בשוק ההון וקורסי הכנה לבחינת ה- GMAT, המהווה תנאי קבלה ללימודי תואר שני במנהל עסקים בארץ ובחו"ל. רוב הקורסים מתקיימים במכללה עצמה, אך יש גם קורסים שמתקיימים בתוך חברות וארגונים שונים. יש כאן חומר אנושי מאוד טוב, בחלקו ותיק ובחלקו חדש. צוות נהדר של אנשים מאוד אינטיליגנטיים, מאוד איכותיים, שאני באמת מאמינה, לא כסיסמא, שיכול להצעיד את המקום הזה קדימה ולעשות איתו קפיצת מדרגה. האנשים כאן מאוד נאמנים למקום ומאוד איכפתיים".

איך היתה הקליטה שלך כאן?
"להבדיל מאיך שמדמיינים קבלת פנים למנכ"לית חדשה, כמשהו מאוד מאיים ומסוייג, הכניסה לכאן היתה מאוד חלקה ובאווירה מאוד טובה. אני באה ממכללה ולמרות שעולמות התוכן מאוד שונים, יש הרבה דמיון מבחינה ניהולית, כך שלא הייתי צריכה ללמוד את התחום מאפס. את מכללת בילדינג העברתי תהליך דומה של התייעלות והתווית תהליכי עבודה, כך שמיד כשהגעתי, ידעתי לאן לפנות ואילו שאלות לשאול. אני לומדת את עולם התוכן הזה, שלמעשה יותר קרוב לליבי מתחום הבנייה והנדל"ן. שיתוף הפעולה היה מלא מהרגע הראשון".

כמנכ"לית החדשה של מכללת מיטב, מהו החזון שלך?
החזון שלי הוא להרחיב את פעילות המכללה, גם בתוך תחומי העיסוק הקיימים שלנו וגם לתחומים משיקים. מבחינתי המכללה היא פלטפורמה שלא חייבת להשאר רק בתחום שוק ההון. בהסתכלות לעתיד, אני רואה חטיבות/ בתי ספר בתוך המכללה שיעסקו בתחומים שונים".

ולסיום מוסיפה דפנה:
"אני במקום הנכון, מבחינתי. אני מאוד מרוצה ומרגישה שעשיתי את הבחירה הנכונה.
עכשיו אני צריכה להוכיח שהם עשו את הבחירה הנכונה. חובת ההוכחה היא עלי".


לסיפורי הצלחה נוספים לחץ/י על כתבות תעסוקה

נושאים נוספים שיכולים לעניין אותך:

> מחפשים עבודה? 
>
מחפשים עובדים? 
> כתיבת קורות חיים

הצטרפו להצלחה של כולם בג'ובנט.

לכתבה באנגלית

 
חיפוש עובדים Jobnet דרושים - חיפוש עבודה גיוס עובדים לימודי מקצוע קורות חיים הצהרת נגישות
Facebook Google+ Linkedin