חיפוש
לחיפוש משרות

איזור אישי

דרושים לפי תחומים

דרושים לפי אזור

דרושים לפי מילות מפתח

דרושים לפי חברות

משרות בלעדיות

דרושים ללא קובץ קו"ח

כניסה לסוכן המשרות

הרשמה לסוכן המשרות

משרות אליהן פנית

משרות מסומנות

משרות חמות

חברות מגייסות

סנטר נכסים Ramot AC נכסים teleperformance

סיפור הצלחה – ליאור גרא, מנהל תיקי לקוחות ואריאל שונמי, מהנדס QA, דן אנד ברדסטריט / הדס שמעוני

הכתבה הבאה מביאה את סיפורי ההצלחה של שני עובדי דן אנד ברדסטריט (D&B) - ליאור גרא, בן 35, מנהל תיקי לקוחות, בוגר תואר שני בתקשורת ועיתונאות, ואריאל שונמי, בן 37, מהנדס QA, בעל תואר ראשון בגיאולוגיה. שניהם מצאו את עבודתם בדן אנד ברדסטריט לפני כשמונה חודשים באמצעות אתר ג'ובנט.

דן אנד ברדסטריט הינה חברה מובילה בתחום המידע העסקי. מזה 160 שנה מספקת החברה מידע עסקי, אשראי ושיווקי, בתחילה בארה"ב וכיום בכ- 230 מדינות. הפריסה הבינלאומית מאפשרת לאנשי עסקים, בכל מקום בעולם, ליהנות ממידע אמין וזמין על למעלה מ- 120 מיליון חברות.
דן אנד ברדסטריט ישראל מלווה את המשק הישראלי מאז שנת 1961, ומתמחה באיסוף ובניתוח מידע על העסקים והחברות בארץ. המידע המעמיק והמוצרים המגוונים שדן אנד ברדסטריט מקפידה לספק, מהווים בסיס איתן לקבלת החלטות עסקיות נכונות. לחברה שני סניפים - בגבעתיים ובנשר.

שלומית כרמלי, מנהלת משאבי האנוש של דן אנד ברדסטריט, על החברה:
"דן אנד ברדסטריט הינה חברה מובילה בארץ ובעולם בתחום המידע העסקי. בארץ החברה מונה 160 עובדים במגוון תפקידים: כלכלנים, אוספי מידע, מהנדסי תוכנה, אלגוריתמאים, אנשי מכירות ואנשי שירות לקוחות.
הסביבה המקצועית לה נחשפים העובדים שלנו, החל מעובדים זוטרים ועד לבכירים, ההיכרות עם בכירי המשק הישראלי ותהליכים שקורים במשק הישראלי והעולמי, מאפשרות לעובדים צמיחה והתפתחות אישית".

כיצד שיתוף הפעולה עם אתר ג'ובנט תורם לתהליך הגיוס שלכם?
"מאז ומתמיד עבדנו עם אתר ג'ובנט, שנחשב לאחד ממקורות הגיוס המרכזיים שלנו. בשנה האחרונה, בעקבות שינוי בשיטת הגיוס בחברה, הגדלנו באופן משמעותי את אחוז המשרות המפורסמות באתר. מערך המכירות שלנו גדל מאוד, בעיקר באמצעות אתרי גיוס באינטרנט, שהחזק בהם הינו ג'ובנט".


(מימין): אריאל שונמי וליאור גרא במשרדי החברה בגבעתיים

סיפור ההצלחה של ליאור גרא
ליאור גרא, 35, נשוי פלוס אחת, מנהל תיק לקוחות בדן אנד ברדסטריט מזה 8 חודשים. לאחר שסיים תואר ראשון במדעי המדינה והיסטוריה כללית באוניברסיטה העברית, בחר להמשיך לתואר שני בתקשורת ועיתונאות. הלימודים, לטענתו, היוו העשרה למקצוע בו בחר להתמחות, תחום המכירות.  

"בטרם התחלתי לעבוד בדן אנד ברדסטריט, עבדתי בחברת בת של לאומי קארד בשם לאומי צ'ק, כאשר הייתי ממקימי מערך המכירות שלה. אני אוהב את תחום המכירות על כל מאפייניו, ובמיוחד את האינטראקציה הבלתי פוסקת עם אנשים וליוויים לאורך כל תהליך המכירה. כעבור שנתיים החלטתי לעזוב".

מדוע החלטת לעזוב?
"תחום העיסוק שלי, אשר כלל סליקה וניכיון של צ'קים, היה יחסית מצומצם ומעט שבלוני. הגעתי לרוויה ולמיצוי מקצועי, והחלטתי להרחיב או לשנות את עולם התוכן עימו באתי במגע".

אז מה חיפשת בעצם?
"כשהחלטתי לעזוב ידעתי בדיוק לאילו מקומות אני מעוניין להתקבל ובהתאם שלחתי קורות חיים. בחרתי בשני ארגונים כאשר אחד מהם הוא דן אנד ברדסטריט והשני בתחום השילוח הבינלאומי. הכרתי את דן אנד ברדסטריט מספר שנים קודם לכן, מתוך האינטראקציות העסקיות שהיו לי במסגרת לאומי צ'ק ואף במסגרות קודמות".

כיצד איתרת את שתי החברות אליהן רצית להתקבל?
"דרך אתר ג'ובנט שלחתי קורות חיים ממוקדים לשתי החברות. כמו כן, התעדכנתי לגבי המשרות הפנויות. על דן אנד ברדסטריט ידעתי מראש שמדובר בחברה ותיקה עם מוניטין בינלאומי, המהווה מצפן של המשק הישראלי ונוגעת למעשה בכל סוגי השווקים". 

מדוע בחרת בסופו של דבר בדן אנד ברדסטריט?
"במהלך חודש וחצי הייתי במגעים עם דן אנד ברדסטריט ועם חברה נוספת בתחום השילוח. בשתי החברות עברתי תהליכי מיון מתקדמים, ולבסוף, בעודי ממתין לתשובה מדן אנד ברדסטריט, קיבלתי תשובה חיובית מהחברה השנייה. החלטתי לסרב ולהמתין לדן אנד ברדסטריט. היה שווה לחכות, התפקיד שהוצע לי במקום שבחרתי, היה רחב יותר ומעמיק".

מה כלל תהליך הגיוס?
"עברתי סדרה של ראיונות, ומרכז הערכה פנימי אותו מנהלת מחלקת משאבי האנוש של החברה. התרשמתי מאד מכך שהחברה לא פנתה למתווך חיצוני שיבצע סינון למועמדים, אלא בנתה מרכז הערכה שיענה על כל צרכיה. מעבר לכך, במהלך הגיוס הבחנתי בהרכב אנושי משובח התואם לסביבת העבודה  שחיפשתי - אנשים אקדמאים, יציבים, לא צעירים מדי ולא מבוגרים, שמחפשים מקום עבודה לטווח ארוך".

מהו תפקידו של מנהל תיקי לקוחות בחברה?
"במסגרת תפקידי אני משווק חבילות מידע עסקי ללקוחות עסקיים. מוצרי המידע כוללים מידע מפורט על למעלה מ- 400,000 חברות ועסקים בארץ ועל הקשרים ביניהם, מידע לניהול סיכוני אשראי וניתוח תיק לקוחות, מעקבים ועדכון שוטף אחר השינויים המתרחשים בחברות ועסקים ועוד.
אני שייך לענף של לקוחות עסקיים בתחום הדפוס, הנייר, הקרטון וההפקות הגראפיות. לאחר שיווק המוצרים, אני עוקב אחר פעילות הלקוח והאינטראקציה שלו עם המערכת".

במה שונה תפקידך הנוכחי מתפקידיך בעבר?
"העבודה כמנהל תיקי לקוחות בדן אנד ברדסטריט רחבה יותר מכל תפקיד שעשיתי והיא נוגעת בכל פרמטר של המשק הישראלי. אופי העבודה מרתק ודורש התעמקות בתהליך המכירה. התהליך עצמו ארוך יותר, דורש סבלנות, מיומנות ומשא ומתן עם דרגים בכירים בחברות שונות.
פרט לכך, בכל יום שאפתח עיתון כלכלי, אמצא ציטוטים של כלכלני דן אנד ברדסטריט. אני יודע שאנו משפיעים מאוד על דירוגי חברות והמידע שאנו מספקים עוזר מאוד לחברות ועסקים".

כיצד התרשמת מהתפקיד ומהחברה?
"אני מאד מרוצה שהגעתי לכאן. התפקיד ייחודי בכך שאין לו אח ורע במשק הישראלי כולו. יתרון אחד הוא סל המוצרים המגוון, שמאפשר לי כמנהל לקוח להתאים בצורה הטובה ביותר את המוצרים לצרכיו. כמו כן, חומר הגלם - המידע העסקי - הוא מוצר רלוונטי שתמיד יצטרכו במשק".

סיפור ההצלחה של אריאל שונמי
עם סיום לימודי גיאולוגיה, הצטרף אריאל שונמי, 37, לצה"ל, כרב סרן בקבע המשרת בתפקיד ניהולי/ פיקודי. במסגרת תפקידו נחשף אריאל לתחום המחשוב והחליט לעבור הסבה לתחום בדיקות התוכנה אליו התחבר. למעשה, דן אנד ברדסטריט הוא מקום העבודה הראשון בו אריאל עובד כמהנדס QA.

מה משך אותך לעולם הטכנולוגי?
"לקראת סוף שירות הקבע הרגשתי צורך לשנות מסלול קריירה ולהתמקצע בתחום אחר. לאחר שצברתי ניסיון רב בתחום המחשוב, במיוחד במערכות מידע, החלטתי להרחיב אופקיי ולהשתלב בעולם ההייטק.
התייעצתי עם חבריי לגבי תחום התוכנה, ולבסוף הגעתי למסקנה שאופי העבודה כאיש QA והראייה המערכתית הרחבה הנגזרת מהתפקיד, תואמת ליכולותיי ולצרכיי בצורה הטובה ביותר. לדעתי, בדיקות תוכנה והבטחת איכות הינם הפרמטרים החשובים ביותר בהצלחת פיתוח המוצר". 

עבדת בזמן שחיפשת מקום עבודה חדש?
"כן. לאחר הצבא התקבלתי לעבודה כפקיד בעיריית חולון, לצורך הכנסה קבועה, היות ופרנסתי אישה בהריון מתקדם וילדה קטנה. במקביל עברתי בג'ון ברייס קורס לבדיקות תוכנה והבטחת איכות. תהליך חיפוש העבודה ארך כשנה, תוך כדי עבודה".

זמן רב יחסית לחיפוש עבודה.
"היות ועבדתי במקביל, הרשיתי לעצמי להיות בררן ולא התפשרתי. לאחר שהפצתי קורות חיים בתפוצה רחבה חזרו אלי חברות רבות, אך ההצעות לא היו לטעמי. הוצע לי שכר יחסית נמוך, מאחר ולא היה לי כלל רקע
ב- QA. יחד עם זאת, הגעתי לראיונות בביטחון שאני שווה מבחינה מקצועית ואישית. גילי והניסיון התעסוקתי המכובד שרכשתי היוו פרמטרים חשובים שמעסיקים לקחו בחשבון".  

אילו שיקולים הנחו אותך, מה היה לך חשוב במקום העבודה החדש?
"חיפשתי מקום שישמש לי בית ספר בתחום, חברה בעלת תחומי עיסוק רבים וטכנולוגיות רבות. ניסיתי לאתר מקום שיאפשר לי קידום, בו אוכל לראות אופק עתידי מבחינה מקצועית. כמו כן, סביבת העבודה היתה חשובה לי באותה מידה. חיפשתי מקום שאיהנה להגיע אליו מדי בוקר, המכיל אנשים איכותיים ברמה אנושית גבוהה".

היכן הפצת קורות חיים?
"מדי יום הפצתי קורות חיים בתפוצה רחבה באמצעות לוחות דרושים רבים, כאשר ג'ובנט ביניהם. כל שבוע קיבלתי מהאתר לדואר האלקטרוני שלי רשימת משרות על פי תחומים שבחרתי".

היו לך התלבטויות בין דן אנד ברדסטריט לחברות אחרות?
"סמוך לתהליך הגיוס לדן אנד ברדסטריט, הייתי בתהליכים מתקדמים עם שתי חברות נוספות. אחת מהן היתה חברת אאוטסורסינג, עליה החלטתי לוותר מאחר ורעיון מיקור החוץ לא מצא חן בעיניי. כבודק QA חסר ניסיון המתחיל דרכו בחברה חדשה, חשוב היה לי להתקבל למקום כעובד מן המניין, הכפוף באופן ישיר לחברה".

כיצד התנהל תהליך הגיוס לחברה?
"הראיון הראשון שלי נערך מול עדי איתן, רכזת הגיוס, ויזהר, ראש צוות QA. השיחה היתה נעימה, וכבר אז התרשמתי מכוח האדם בחברה. ראיון נוסף עברתי עם סמנכ"ל הפיתוח. הראיון היה מרתק וייחודי בכך שהוא חרג מכל כללי ראיונות העבודה הנהוגים. הסמנכ"ל נגע בפן האישיותי וניסה לפצח אותי במהלך הראיון. אחרי הראיון עימו הבנתי שלאחר שנה מצאתי את מקום העבודה הבא".

כיום, לאחר שמונה חודשים, כיצד התרומה שלך לחברה באה לידי ביטוי?
"ראשית, יצרתי פורטל למחלקה, אשר מייעל ומשפר לנו את העבודה. שנית, מאחר והגעתי לחברה עם תובנות על הבטחת איכות מהקורס, החלטתי ליישם את המתודולוגיות במסגרת העבודה. מעבר לכך, אני בוחן מדי יום כיצד ניתן לשנות ולייעל את תהליך הבדיקות ומבצע מקצה שיפורים בהתאם".

אתה מרוצה מהקבלה לדן אנד ברדסטריט?
"בהחלט. מצד אחד זכיתי לעבוד עם מנהל כמו יזהר, בינינו ישנה מערכת יחסים מפרה, בכך שהוא מעודד אותי להביע רעיונות וליזום. אנו עובדים כצוות בשיתוף פעולה, ולא כמנהל מול עובד. מצד שני, אני יכול לומר שדן אנד ברדסטריט קיבלו לשורותיהם איש QA עם המון פוטנציאל ומוטיבציה. כך שבסופו של דבר כולנו הרווחנו. במישור החברתי, האנשים העובדים לצידי מקצועיים מאוד, מפרגנים, מלמדים ותומכים".

מה תוכל להמליץ למחפשי העבודה?
"ההמלצה החשובה ביותר שאוכל לתת היא לא להתייאש, לא לוותר, ולירות לכל כיוון אפשרי. להפיץ קורות חיים בכל דרך, כל האמצעים כשרים. כמו כן, אני ממליץ להגדיר פרמטרים חשובים בחיפוש העבודה בהם כדאי להתמקד, כמו מקצועיות, תפקיד, שכר ועוד".


לסיפורי הצלחה נוספים לחץ/י על כתבות תעסוקה

נושאים נוספים שיכולים לעניין אותך:

> מחפשים עבודה? 
>
מחפשים עובדים? 
> כתיבת קורות חיים

הצטרפו להצלחה של כולם בג'ובנט.

לכתבה באנגלית  

 
חיפוש עובדים Jobnet דרושים - חיפוש עבודה גיוס עובדים לימודי מקצוע קורות חיים הצהרת נגישות
Facebook Google+ Linkedin