חיפוש
לחיפוש משרות

איזור אישי

דרושים לפי תחומים

דרושים לפי אזור

דרושים לפי מילות מפתח

דרושים לפי חברות

משרות בלעדיות

דרושים ללא קובץ קו"ח

כניסה לסוכן המשרות

הרשמה לסוכן המשרות

משרות אליהן פנית

משרות מסומנות

משרות חמות

חברות מגייסות

סופר פארם Fishman Holdings סנטר נכסים Ramot

סיפור הצלחה – טליה בן צור, מדריכת מערכות SAP, ג'ון ברייס הדרכה / הדס שמעוני

כל חייה עסקה טליה בן צור בתחום החינוך, ההוראה וההדרכה. הרקע העשיר שצברה במהלך השנים כולל בין היתר תנועות נוער, הדרכה במסגרת "הסוכנות היהודית", תואר ראשון בחינוך, הדרכה בתחום המוזיקה ועוד. את הקריירה שלה כמדריכה טכנית על מערכות מידע, החלה ללא הכשרה קודמת בארגון "ויצו". לאחר שנתיים החליטה טליה להתפתח בכיוון הטכנולוגי ולהתעמק בתחום ה- ERP באופן מקצועי. לשמחתה מצאה את עבודה כמדריכת SAP FI (מודול פיננסי) בג'ון ברייס הדרכה לפני חצי שנה, באמצעות אתר ג'ובנט.

על ג'ון ברייס הדרכה:
חברת ג'ון ברייס הדרכה, חטיבת ההדרכה של מטריקס, הנה חברת הדרכה מובילה בתחום לימודי מחשב וטכנולוגיית המידע ובתחום הדרכת מיומנויות ניהול, שרות ומכירות. בנוסף, ג'ון ברייס הנה מרכז ההדרכה המורשה של כל חברות המחשבים, התקשורת והתוכנה המובילות בעולם, כדוגמת מיקרוסופט, אורקל, IBM, צ'ק פוינט, HP, McAfee ,BMC ועוד.

אילו שיקולים לקחת בחשבון כשהחלטת לחפש משרה חדשה?
"רציתי להשתלב בסביבה טכנולוגית, במקום עבודה יציב וגדול עם אפשרויות קידום מגוונות. למעשה, המעבר לג'ון ברייס לתפקיד מדריכת SAP FI היה כהמשך טבעי לתפקידי הקודם, מדריכת תוכנה פיננסית Aviv ERP בויצו, כאשר לאחר שנתיים רציתי להתמחות בתחום נוסף במערכות מידע. מעבר לכך, כבית ספר למקצועות המחשב, הכולל הן מרכזי הדרכה והן השמת עובדים בארגונים גדולים במשק, המעבר היה מבחינתי קידום מאד גדול". 


טליה בן צור במשרדי ג'ון ברייס הדרכה

ללא רקע לימודי בתחום ה- SAP, איך היה המעבר לחברה טכנולוגית?
"במשך שנתיים צברתי ידע רב בהדרכה על מערכת פיננסית, כך שהיה תיאום מושלם בין פרופיל המשרה ליכולותיי ורצוני להתקדם ולהתמחות בתחום ה- SAP. ברשותי היה ניסיון עשיר בכל הקשור למודול הפיננסי בעקבות ההדרכות הקודמות ולכן הייתה לי היכולת להתקבל לג'ון ברייס".     

כיצד נעזרת באתר ג'ובנט?
"נכנסתי לאתר וביצעתי חיפוש לפי מילות המפתח 'מדריך טכני'. שלחתי קורות חיים באופן ממוקד למשרות הדרכה למספר חברות וקיבלתי מענה מיידי, אך מלכתחילה התפקיד בג'ון ברייס מצא חן בעיניי ונשמע מאוד מאתגר ומרתק".

כיצד נערך תהליך ההשמה לתפקיד ההדרכה?
"התהליך היה מאורגן ומהיר ונערך כולו בג'ון ברייס, ובסופו הוצבתי כמדריכת SAP מטעם ג'ון ברייס בחברת הספנות העולמית צים. בשלב הראשון נפגשתי עם רכזת הגיוס שרון עוזרי, שהסבירה לי על תפקידי ההדרכה ועל תחומי פעילותה של החברה. תפקיד מדריכת SAP, שכרוך בנסיעות מרובות לחו"ל, מצא חן בעיניי מאוד. לאחר הראיון הכנתי פרזנטציה בנושא פיננסי ובשלב הבא והאחרון זומנתי לראיון עם יפה האיוש, מנהלת תחום ההדרכה בצים. לאחר הראיון עם יפה הייתה לי תחושה טובה שאתקבל וכך אכן קרה".

מדוע בחרת בג'ון ברייס בסופו של דבר?
"ראשית, העובדה שג'ון ברייס היא חברה יציבה, המתמחה אך ורק בטכנולוגיה ששמה הולך לפניה, מאד משכה אותי. מעבר לכך, התכוונתי להירשם לקורס במערכות מידע ולשמחתי התקבלתי לארגון שבו גם אוכל לעבור הכשרה מצוינת במערכות מידע וגם להדריך בתחום, לצבור ניסיון ולהתקדם". 

איך עברו ימייך הראשונים בחברה?
"התאקלמתי בחברה לאחר זמן קצר, שכן כחודש בלבד לאחר שהתקבלתי, טסתי לקנדה להדרכה הראשונה שלי בפני עובדי צים. תחילה, רון אשר, מנהל אגף פרויקטי הדרכה והטמעה בג’ון ברייס, בירך אותי בעת קבלתי לתפקיד ואיחל לי דרך צלחה. המדריכים הפיננסיים ערכו לי קבלת פנים חמה ומיד עברתי קורס על מערכות
SAP, תוך ליווי מקצועי של המדריכים הפיננסיים ודורון ציוני, המנהל הישיר. לאחר הכשרה מקיפה על המודול הפיננסי נסעתי, כאמור, להדרכת התלמדות בקנדה, מונטריאול, הצטרפתי לצוות ההדרכה בסוכנות הקנדית והעברתי שיעור קצר ומוצלח בנושא ספקים". 

מה את אוהבת במיוחד בעולם ההדרכה הטכנולוגי?
"העולם הטכנולוגי בכלל ומערכות המידע בפרט, הולכים ונעשים מורכבים ולכן יש צורך במורה דרך אשר יגרום למשתמש להתיידד עם החידושים הטכנולוגיים. הרי מטרת המערכת, המשמשת ככלי עזר לניהול הפיננסי של הארגון, היא למעשה להקל על המשתמש ולהעניק לו מידע רב בזמן קצר. מעבר לכך, כמדריכה טכנית בג'ון ברייס, אני נהנית מעבודה דינמית ומאתגרת ונחשפת לתרבויות רבות כאשר אני  מדריכה את עובדי צים בכל רחבי העולם".

מהי למעשה מהות תפקידך בג'ון ברייס?
"אני עוסקת בהדרכת SAP FI לחברת הספנות צים בארץ ובעולם. רוב העבודה נערכת בסוכנויות השונות של צים בחו"ל, כאשר בטרם הנסיעה עליי להכין מערך הדרכה בהתאם למדינה אליה אני מגיעה. כל מדינה שונה מרעותה בצרכיה ועל כן קיים צורך להתעדכן בשינויים של המערכת הפיננסית בכל סוכנות ולהתאים את מערך ההדרכה לפיה".

מה הם לדעתך הפרמטרים החשובים לאנשים המעוניינים להיכנס לתחום ההדרכה?
"אני חושבת שכל תפקיד הדרכה באשר הוא, דורש מהמדריך כושר ביטוי, ניסיון עבודה מול קהל, בטחון עצמי וייצוגיות. משתמשי הקצה זקוקים למדריך עם סבלנות רבה ונכונות לעזור, מדריך שמודע לצרכי הארגון והעובדים, שמסוגל לראות לנגד עיניו את המערכת הפיננסית ובמקביל להתאים את ההדרכה לקהל היעד. כמו כן, עליו לדעת כיצד לפשט את פני הדברים, לתת דוגמאות שיקלו ויבהירו את המערכת ויסירו את הפחדים והחששות שיש למשתמש בבואו לעבוד עם תוכנה חדשה ולא מוכרת. בצורה זו, המדריך גורם למשתמש להתיידד עם המערכת החדשה, דבר הגורם סיפוק גדול לשני הצדדים".

כמה מדריכים כוללת מחלקת ההדרכה?
"אגף הטמעת מערכות מידע בג'ון ברייס, אליו אני שייכת, מונה מעל 300 עובדים. בפרויקט עצמו, ישנם
כ- 15 מדריכים, חלקם מדריכי מכירות וחלקם האחר מדריכים לוגיסטיים ופיננסיים".

איזו מן חברה היא ג'ון ברייס מבחינת אווירה ואנשים?
"סביבת העבודה היא איכותית ותומכת, כאשר בפרויקט הספציפי שלנו כל מדריך משמש מקור ידע ממנו ניתן ללמוד ולהיעזר בכל עת. מעבר לכך, כמדריכים מטעם ג'ון ברייס, אנו מקבלים מידע על ימי עיון בנוגע לעולם הטכנולוגי המתקדם ויכולים להיכנס לקורסים השונים הנערכים בחברה".

כמדריכת מערכות מידע, את רואה עצמך ממשיכה להשפיע ולהתפתח בחברה עוד שנים רבות?
"בהחלט. כמדריכת SAP אני מאותגרת ברמה היומיומית ומלאת מוטיבציה. הפן הפיננסי והארגוני מאד קוסמים לי. כמו כן, האינטנסיביות שבמסגרת התפקיד, קנה המידה הגלובלי והתחום עצמו – מאד מרתקים אותי. בעתיד אני שוקלת להתקדם לכיוון היישום והפיתוח וכמובן להמשיך להתפתח בעולם ההדרכה".

תמי לביא, מנהלת משאבי אנוש באגף הטמעת מערכות מידע בג'ון ברייס, עד כמה שיתוף הפעולה עם אתר ג'ובנט מספק לכם מענה לצרכי הגיוס?
"החשיפה לה אנו זוכים בג'ובנט מאפשרת לנו להגיע למועמדים רבים, בזכות המוניטין שיש לאתר בקרב מחפשי העבודה. באופן כללי, אחוז המועמדים המחפשים עבודה באמצעות אתרי אינטרנט הינו הגבוה ביותר מכלל הנקלטים לעבודה אצלנו בחברה".
 
טליה, לסיום, אילו המלצות יש לך למחפשי העבודה?
"ראשית, תהליך חיפוש העבודה הינו עבודה בפני עצמה, ויש להקדיש לכך תשומת לב וזמן. לפני שמחפשים משרה צריך לעדכן את קורות החיים ולדעת מראש את הכיוון הרצוי לנו ולהתמקד בו. לשלוח בעקביות קורות חיים למקומות רבים בכדי להגדיל את אפשרויות הבחירה. על כל פנים אני ממליצה להיות תמיד אופטימיים, לא להתפשר על משרה שהיא 'כמעט' או 'בערך', אלא לכוון למשרה הקרובה ביותר לשאיפות ולכישורים האישיים שלנו. שיהיה לכולם בהצלחה".

לסיפורי הצלחה נוספים לחץ/י על כתבות תעסוקה

נושאים נוספים שיכולים לעניין אותך:

> מחפשים עבודה? 
>
מחפשים עובדים? 
> כתיבת קורות חיים

הצטרפו להצלחה של כולם בג'ובנט.

לכתבה באנגלית

 
חיפוש עובדים Jobnet דרושים - חיפוש עבודה גיוס עובדים לימודי מקצוע קורות חיים הצהרת נגישות
Facebook Google+ Linkedin