חיפוש
לחיפוש משרות

איזור אישי

דרושים לפי תחומים

דרושים לפי אזור

דרושים לפי מילות מפתח

דרושים לפי חברות

משרות בלעדיות

דרושים ללא קובץ קו"ח

כניסה לסוכן המשרות

הרשמה לסוכן המשרות

משרות אליהן פנית

משרות מסומנות

משרות חמות

חברות מגייסות

Ramot Fishman Holdings teleperformance סופר פארם

סיפור הצלחה בעקבות "משרה חמה" – אורן גלבוע, אנליסט תמיכה והטמעה, אקס ליבריס בע"מ / הדס שמעוני

עם סיום לימודי ההוראה המרתקים באוניברסיטה העברית, החל אורן גלבוע, 33, ללמד מתמטיקה תלמידי תיכון בירושלים. "כאדם ריאלי, מאז ומעולם נמשכתי לעולם המתמטיקה, המורכב מאתגרים מחשבתיים ומגוונים ולא רק מנוסחאות לפתרון בעיות. במהלך שביתת המורים הארוכה שהתרחשה באוקטובר 2007, החלטתי לשנות כיוון". אורן התקבל לחברת אקס ליבריס בע"מ כאנליסט תמיכה והטמעה, בעקבות "משרה חמה" שפורסמה באתר ג'ובנט.

על אקס ליבריס:
חברת Ex Libris עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מערכות ממוחשבות לניהול ספריות. החברה מובילה בפתרונות מיכון לספריות אקדמיות ומציעה את המוצרים המקיפים ביותר למיון וקיטלוג של מידע אלקטרוני, דיגיטאלי ומודפס. המערכות נותנות מענה במיקרו – למאפיינים השונים של סוגי הספריות, ובמקרו – למגמת ההתפתחות של תעשיית המידע בעולם.

מדוע החלטת לשנות כיוון ולעזוב את תחום ההוראה?
"בתקופת השביתה בחנתי לעומק את מקומה של מערכת החינוך בישראל והבנתי שאני לא מעוניין  להשתייך אליה. נהניתי מאד מהלימוד עצמו ומהאווירה הצעירה, מהרגשת השליחות שב'עיצוב' מוחות צעירים ומהאנרגיות והיצירתיות הכרוכה בהוראת תלמידי תיכון. יחד עם זאת, החלטתי לעבור הסבה לתפקיד שישלב הנאה עם סיפוק מקצועי ואישי. שלוש שנים הקדשתי לחינוך והוראת תלמידים והגיע הזמן לשנות כיוון".

לאילו תפקידים הגשת מועמדות?
"הפצתי קורות חיים בעיקר למשרות טכנולוגיות ולחברות הייטק. שלחתי בעיקר לתפקידים מתחום התמיכה וההטמעה, בהם ניתן לשלב התעסקות טכנולוגית ועבודה עם קהל. כמו כן, חיפשתי סביבת עבודה נעימה ונוחה. האווירה בבתי הספר לעיתים מלחיצה, והעבודה עם בני נוער היא מורכבת ודורשת מאמצים מרובים. לכן, ניסיתי לאתר מקום רגוע ויציב ומשרה מלאה".


אורן גלבוע במשרדי אקס ליבריס

משרת התומך הוגדרה כ"משרה חמה". כיצד הבחנת בה?
"החלטתי ללכת על פי צו הלב ובמהלך השביתה התחלתי לגלוש באתרים לחיפוש עבודה, תוך מיקוד באתר ג'ובנט. להפתעתי הבחנתי במודעה בדף הבית של האתר והגדרת התפקיד – אנליסט תמיכה – מאד מצאה חן בעיניי. מיד שלחתי קורות חיים".

מה מצא חן בעיניך במסגרת תוכן המשרה?
"אהבתי את השילוב של הפן הטכנולוגי עם פן התקשורתי שהוצג בפרופיל המשרה. תפקיד האנליסט בעל ראייה מאד רחבה. התומכים עובדים מול מחלקת פיתוח ומלווים את כל תהליך הפיתוח בהרבה מובנים. בנוסף לצד הטכני, האנליסטים עוסקים גם בצד התקשורתי ולכן נדרשים לכישורים אנושיים, כמתווכים בין החברה ללקוחות. לאחר שקראתי את הכתבה שהרחיבה אודות החברה והמשרה, הבנתי שמדובר בתפקיד מאתגר שהקבלה אליו מותנית בקורס. מעבר לכך, תחום אחזור המידע ריתק אותי וראיתי אופק מקצועי".

כיצד נערך תהליך המיון לתפקיד?
"במהלך תהליך הגיוס עברתי ראיון סינון ראשוני עם מנהלת מחלקת תמיכה וראש הצוות ולאחר מכן עברתי יום מיון בפילת, שכלל דינאמיקה קבוצתית ומרכז הערכה. בסיכומו של דבר, תהליך הסינון היה ארוך וקפדני, אך יחד עם זאת ידידותי ובמהלכו היה קשר ישיר ואישי עם מחלקת משאבי האנוש. במהלך הגיוס הרגשתי שמצאתי את מקום העבודה הבא, חברה יציבה ורגועה שמהווה בית חם לעובדיה".

מה למדת בקורס, בטרם נכנסת לתפקיד?
"במהלך הקורס, שארך חודש ימים, עברנו הכשרה בתחומים רבים, ביניהם העמקת הידע בתחום המידענות והמחשוב, היכרות מעמיקה עם מוצרי החברה והרחבת מיומנויות התקשורת מול לקוחות. הקורס, שכלל 16 תומכים חדשים, למעשה שילב דיסציפלינות שונות ונתן לנו את הכלים הבסיסיים על מנת להיות תומך".

כיצד נערכה הכניסה לתפקיד התמיכה לאחר הקורס?
"הכניסה לתפקיד החדש הייתה רכה, מחבקת ותומכת ולמעשה כל החברה התגייסה לטובת הכשרתנו וקליטתנו. קורס התומכים ללא ספק הקל עליי את הקליטה לחברה, המשמשת שלב קריטי ומשמעותי בתהליך הגיוס. לאחר מכן, שובצתי בצוות התמיכה יחד עם חבריי לקורס ועל כן התרגלתי מהר מאד לסביבה הארגונית ונהניתי מליווי מקצועי צמוד".

מה משמעות תפקיד אנליסט תמיכה והטעמה?
"האנליסט למעשה אחראי על התמיכה וההטמעה של מגוון מוצרי אקס ליבריס, כאשר הוא מטפל בכל הבעיות הקשורות לתפעול התוכנות שלנו. באמצעות זיהוי הבעיה וניתוחה, הוא מספק שירות ללקוחות ונמצא בקשר מתמיד איתם ועם אנשי התמיכה, הנמצאים ברחבי העולם סמוך לאתרי הלקוחות. התפקיד דורש מצד אחד יכולת אנליטית וטכנית של התוכנה ומצד שני הבנת הדרישות והצרכים של הלקוח".

יש דמיון בין תחום המתמטיקה לתמיכה?
"תחום המתמטיקה והתמיכה וההטמעה זהים מבחינת אופן החשיבה האנליטי הכרוך בהם. במסגרת תפקידי כתומך אנליטי אני נדרש לנתח בעיה של לקוח תוך חשיבה מעמיקה, כך שהצד הריאלי שלי פעיל ומתפתח מיום ליום. לדעתי, המתמטיקה הוכיחה עצמה בעבר וגם כיום כחשובה לפתרון בעיות ואתגרים טכנולוגיים". 

איזו מן חברה היא אקס ליבריס מבחינת אופייה והאווירה בה?
"אקס ליבריס היא חברה המשלבת איכויות של חברת הייטק עם סביבת עבודה נעימה, רגועה וצנועה, ללא אגו או בירוקרטיה נוקשה. כארגון בן יותר מ- 20 שנה, אני עובד הן לצד אנשים עם וותק של 15- 10 שנה, והן עם עובדים צעירים. לדעתי אקס ליבריס היא חברה יוצאת דופן, מהבחינה שיש בה משהו מאד 'ירושלמי' מעצם התעסקותה בעולם המידענות והמחקר".

אתה מרוצה מהמעבר לחברת הייטק ורואה עצמך מתפתח ומתקדם באקס ליבריס לטווח הארוך?
"בוודאי. ראשית, תפקיד האנליסט מאד דינאמי ומאתגר. לתומכים אף פעם לא משעמם, ואף נדיר שאני נתקל באותה בעיה פעמיים. כמו כן, אני שמח להיות חלק מחברה וותיקה מובילה בתחום המידע. חיי החברה פה מאד פעילים ואני נהנה לעבוד לצד תומכים איכותיים, בוגרים, בעלי רמה אנושית גבוהה".

אילו המלצות יש לך למחפשי העבודה?
"לאור המשבר אני ממליץ למחפשי העבודה לא להתייאש וללכת אחרי הלב. יחד עם המיתון ישנן משרות רבות ואפשרי בהחלט לאתר תפקידים מעניינים ומאתגרים".

אור-לי שדה, רכזת אדמיניסטרטיבית ומשאבי האנוש, עד כמה שיתוף הפעולה עם ג'ובנט מספק לכם מענה לצרכי הגיוס?
"שיתוף הפעולה עם ג'ובנט בהחלט יוצא דופן. האדיבות והייעוץ בקידום המשרות סייע לנו רבות לקבל קורות חיים של מועמדים איכותיים ומקצועיים".

לסיפורי הצלחה נוספים לחץ/י על כתבות תעסוקה

מחפשים עבודה? 

מחפשים עובדים? 

הצטרפו להצלחה של כולם בג'ובנט.

לכתבה באנגלית  

 
חיפוש עובדים Jobnet דרושים - חיפוש עבודה גיוס עובדים לימודי מקצוע קורות חיים הצהרת נגישות
Facebook Google+ Linkedin